Jdi na obsah Jdi na menu

Letoviska

Obrazek

Nejnavštěvovanější letoviska

Další letoviska na Lefkadě

Nidri -Rušné město se spoustou obchůdků. Je zde centrála Dantouru. Pláž nic moc - se západním pobřežím se naprosto nedá srovnávat. Skvělý gyros dělali na hlavní třídě ve Stathis place (kousek od Dantouru).
Ze serpentin nad Nidri (směr na Vafkeri) je hezký výhled na jednotlivé ostrůvky. Onasisův Scorpios poznáte podle useknutého vršku, na kterém je heliport. Trasa Ag. Nikitas – Karya – Vafkeri – Nidri je sice samá serpentina (před každou si raději zatrubte!), ale jinak je příjemná a bez velkých nástrah.

Lefkada Town- Hlavní město. Centrum je lehce ošuntělé a vyznačuje se silně chaotickou dopravou.  2 velké supermarkety na okraji města směrem na Nidri jsou pravděpodobně nejlevnější na ostrově. V centru možnost navštívit muzeum, případně trh.

Vassiliki - Malé přístavní městečko, které je vyhlášeným rájem pro windsurfing.  Městská pláž spadá do moře velmi pozvolna. Nás příliš neuchvátila. Má své kouzlo asi hlavně pro surfaře. Další dvě menší městské pláže jsou poměrně hezké, malinké a často přeplněné. Z Vasiliki je dosažitelná (pěšky nebo vodním taxi) hezká pláž Agiofili. Dopoledne je fajn, ale po pár jízdách taxislužby už tam na nás bylo příliš namačkáno. Trasa Vassiliki – Syvros – Vournikas  (dále na Nidri) je příjemná cesta vnitrozemím. Je to převážně z kopce. Cesty jsou pusté, některé úseky jsou přímo obsypané ostružinami a občas narazíte na domorodce na oslících. Taková pohodovka.

Agio Nikitas - Půvabná vesnička v kopci. Městská pláž nic moc, ale je to kousek na Milos – Pláž zamilovaných. Při výletech po západním pobřeží nesmíte zapomenout, že mezi Ag. Nikitas a Vasiliki není žádná benzinka, takže je dobré mít při výjezdu vždy plnou nádrž.

 

Sivota

Mikros Gialos

Nikiana

Ligia

 

Náhledy fotografií ze složky Letoviska

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Eleni - Letovisko Kathisma

19. 1. 2015 16:40

Najkrajsia cast ostrova je zapadne pobrezie ostrova Lefkada, doporucujem pre vsetkych, ktori maju chut sa ubytovat v tejto casti a vidiet tak vsetky najkrajsie plaze ostrova... Pefkulia, Milos, Kathisma, Kalamitsi, Megali Petra, Gialos, Egremni, Porto Katsiki alebo Akrotiri s majakom ostrova

http://www.recko.name/cestopisy.php?id=432&idd=5

ak mate v plane cestovat autom a potrebujete zohnat ubytovanie blizko plaze Kathisma... poslem link na cenovo prijemne a kvalitne ubytovanie
lefkada.paradise@gmail.com

Darinka - Šíří se rychle

18. 3. 2013 11:56

Hezký den. Mám pro Vás tip, je to novinka z oblasti online výdělků, vhodná pro lidi, co jsou doma.. Vydělávám si takto už od půlky ledna a je to naprosto super :-) Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak mám radost ze snadno vydělaných kaček :) Čekujte www.CervenaCerna.cz

Jan Jan Souček - Benzinka

19. 4. 2006 0:56

jedna tam preci jen je, mezi Ag.Nikitas a plazi Kathisma :)