Jdi na obsah Jdi na menu

Pláže

10. 5. 2005
Mapa pláží na Lefkadě

Egremni

Obrazek

pro nás určitě number one.  Nádherná dlouhá pláž, která bývá díky náročnějšímu přístupu jen minimálně zalidněná. Na pláž vede přes 300 schodů  a poslední cca 2 km se jede po prašné cestě. Určitě to ale za tu námahu stojí. Na konci prašných serpentin je malé parkoviště se závorou, ale pouštějí motorky bez placení, takže můžete sjet až na parkoviště vedle baru – při zpáteční cestě z pláže oceníte každý metr, který nebudete muset jít po vlastních. Rozhodně se také musíte zastavit nahoře na vyhlídce nad Egremni. Je to takový malý kiosek se zastřešenýma  stolečkama po pravé straně asfaltky. Ten výhled bere dech.


Porto Katsiki

Obrazek

podle některých turistických průvodců je to 8. nejhezčí pláž světa. Určitě stojí za návštěvu. Bohužel na ní ale bývá hodně lidí, takže raději vyjet brzy ráno. U pláže je velké parkoviště, několik barů a občerstvení.
Milos

Obrazek

v překladu Pláž zamilovaných. Krásná pláž, na kterou se dá dostat buď pěšky z Ag. Nikitas - docela náročný terén - nebo vodním taxíkem. (3 EUR)

Kathisma - pokud nejste příznivci plných pláží, které nabízejí sprchy, občerstvení a hlavu na hlavě, stačí vám jen kouknout z kopce dolů a honem pryč.  Věřím, že mimo sezonu může být moc hezká. Pro nás to ale byl odstrašující příklad masové turistiky. Na druhé straně pokud hledáte zázemí - bary, restaurace, sprchy, toalety a slunečníky, jste tady správně. Kathisma asi bude také s výhodou pro rodiny s malými dětmi. Kromě zmíněného zázemí je totiž snadněji dosažitelná než ostatní pláže západního pobřeží.


Kalamitsi

Obrazek

přesný opak Kathismy. Krásná pláž s minimem návštěvníků. Je členěná velkými balvany, které kromě stínu mohou poskytnout i naprosté soukromí. Pozor při sjezdu dolů serpentinami  - nejede se po asfaltu až dolů k moři, ale v poslední zatáčce je po levé straně polňačka (jen kousek), kde se parkuje a pak se schází dolů k moři pěšky, takovou lehce až hodně zarostlou pěšinou.


Gialos Hezká pláž, ale vstup do moře je kamenitý a pokud jsou větší vlny, může být člověk dost pomlácený. Navíc byla v době našeho pobytu zaplavená mořskou trávou. Celkově nic moc.


Vasiliki - městská pláž spadá do moře velmi pozvolna. Nás příliš neuchvátila. Má své kouzlo asi hlavně pro surfaře. Další dvě menší městské pláže jsou poměrně hezké, malinké - a často přeplněné. Z Vasiliki je dosažitelná (pěšky nebo vodním taxi) hezká pláž Agiofili. Dopoledne je fajn, ale po pár jízdách taxislužby už tam na nás bylo příliš namačkáno.


Nidri - městská pláž je úzká, vzhledem ke chráněné poloze zálivu je téměř "stojatá". Asi také najde své příznivce, nicméně v porovnání s plážemi západního pobřeží je to takový rybník kachňák :-)


Gira - pláž na výběžku vedle hlavního města. Bohužel nemáme vlastní zkušenost, pokud chcete někdo doplnit informace, budeme rádi.


fotografie Lefkady


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

slunicko.monca@seznam.cz - Kalamitsi

18. 10. 2005 10:44

Ahojky všichni, 30.09.05 jsme se vrátili z Lefkády. Určitě doporučujeme navštímit pláž Kalamitsi! Je neuvěřitelně nádherná. Měli jsme tam totální soukromí, byli jsme tam jediní. Každý den jsme tam jezdili na motorce a nikdy jsme té nádhery neměli dost. Super klidná, romantická dovča. Ostatní pláže jsou také moc krásné. Hlavně ta barva moře....

ndo@centrum.cz - Nádherné fotky

9. 8. 2005 9:36

Vaše fotky pláží mě naprosto uchvátily, jsou nádherné. Jen mi to potvrdilo můj plán jet příští léto na Lefkádu. Díky moc.

Martin - Zajímavá místa na Lefkadě ...

15. 7. 2005 14:24

snažili jsme se shrnout zajímavá místa v článku https://lefkada.estranky.cz/clanky/Lefkada/Zajimava-mista/ Pokud bych to měl seřadi tak určitě pláže Egremni, Porto Katsiky, Milos dále místa Agios Illias, hlavní město Lefkada, Agios Nikitas ... ale je toho hodně, budete se muset smířit s tím, že na poprvé stejně všechno nezvládnete ;-)

wroblic@seznam.cz - Co nevynechat !!!

15. 7. 2005 14:15

Dobrý den, za 2 týdny jedeme s manželkou navštívit tento nádherný kus planety a už se nemůžem dočkat. Můžete mi prosím někdo napsat která místa bychom určitě neměli vynechat. Budeme bydlet v Nidri. Díky.

Kondr2@seznam.cz - pláže Lefkády

15. 7. 2005 14:10

Pláže na západním pobřeží Lefkády jsou tím nejúchvatnějším, co jsem v Evropě zažil. Bezkonkurenční je pláž Egremni, také Milos. Taková barva moře není k vidění nikde jinde v Evropě. Hodnotím je výše jak pláže Sardinie.

Mona - Návrat z Lefkady

20. 6. 2005 10:33

Ve středu jsem se vrátila z Lefkady a musím uznat,že její pláže a příroda je opravdu nádhera.Nidri bylo i ted před sezonou dost rušný,jenom jsme projížděli a poobědvali v taverně-dobré jídlo i porce,cena.Jako pozornost jsme dostali zákusek a průvodce Lefkady.Krásné koupání je na pláži Agiofili.Porto Katsiki a Egremini.

Martin - Jeden TIP pro Dášu

8. 6. 2005 0:29

Až se někdy budete vracet ze západního pobřeží do Nidri tak to někdy vezměte z Komilia místo na Agios Petros na Chorchatu. Z Chorchaty pokračovat na Nikolis - Vournikas - Fterno. Projíždí se krásným olivovým hájem. Cesta není o moc kratší, ale za to rozmanitější ;-)

Martin - Nidri se nemusíš bát

8. 6. 2005 0:12

Ahoj Dášo, také jsem tuto poznámku zahlédl v na některé diskuzi. Spíš než špinavé bych řekl rušné. V Nidri jsme bydleli při první návštěvě. Pláže prakticky žádné. I když se dá koupat tak se to s plážemi jinde nedá srovnat. Nidri je hlavně přístav a navíc v zátoce chráněné okolními ostrovy. Tudíž nějaké vlny nečekejte.
My jsme každý den jezdili na západní pobřeží a v Nidri jsme se ani jednou nekoupali.

tm-servis@volny.cz - Lefkada

7. 6. 2005 11:40

Dobrý den, jsem ráda,že jsem Vás našla.příští pátek odlétáme na Lefkadu a tak hledám informace. Budeme v Nidri,ale chceme vidět všechny pláže. Minule jsme byli na Kefalonii a byli jsme nadšení-doufám, že nepřijde teď zklamání. Někde jsem četla, že Nidri je špinavé a moc tomu nevěřím, ale přesto mám trošku obavy. Můžete mi napsat něco bližšího? Díky moc už se těším. Dáša

ivanic@centrum.cz - pláž Gira

24. 5. 2005 20:37

je naprosto odlišná od pláží na západní straně ostrova i od nepříliš pěkné východní strany. Podle znalců je podobná plážím v jižní Francii. Přestože se nachází blízko Lefkasu, při naší návštěvě byla naprosto prázdná, chvílemi jsme při pohledu vpravo i vlevo neviděli ani člověka. Je poměrně větrná, proto ji lemují větrné mlýny, moře je trochu tmavší a bouřlivější. Určitě stojí za návštěvu, je zajímavá.

Bára - ad Mikros Gialos

22. 5. 2005 17:24

Díky za opravu.

evastrom@centrum.cz - Mikros Gialos

22. 5. 2005 12:21

Mikros Gialos není na západním pobřeží, ale na straně, kde jsou zálivy jako je Vassiliki a pláž Amouso. Mikros gialos je oblázková pláž, kde se dá šnorchlovat a je dlouhá tak 500 m, možná méně. Možnost pronájmu lehátek, slunečníků a asi 4 hospody. Viamáre tam má svoje ubytovací kapacity.