Jdi na obsah Jdi na menu

Diskuze o řeckém ostrově Lefkada.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sylva - Vassiliki

28. 9. 2009 9:53

V srpnu jsem strávila úžasnou dovolenou na Lefkádě.Ze začátku jsem měla obavu,že si budu připadat jako doma mezi čechy,což rozhodně nemusím.Vassiliki je krásné a jak tvrdí ostatní-ráj surfařů.Jenže omyl.Tahle pláž,ač městská,je dost dlouhá na to,abyste si vybrali,kde chcete být.A v žádném případě vám tam surfaři nejezdí kolem hlav.Ti,co tohle píšou byli hold na špatné straně.Doporučuji ubytování ve studiích Mythos-pouze mezi Řeky,klídek,pohoda,žádný kravál.
Půjčení auta není tak drahé,měli jsme ho celých 10 dnů,objeli jsme celý ostrov.Na západní straně je to jako na ostravských koupalištích,takže můj tip je pouze nezapomenutelná Porto Katsiki.
Památky sice žádné,ale moje rodina miluje dějiny a ty stojí za to.Strážný maják na nejjižnější části zv.Ducato,kde stával Appolónův chrám,výlety lodí na Kefalonii,Meganissi-historie 2.svět.války,ostrov Ithaka-málo známé místo Čechů,Scorpios-ostrov Onassie,kde sice je zákaz vstupu,ale kdy se vám poštěstí slyšet a vidět,co se na ostrově děje?K tomu vodopád Kataraktes,kde se koupala Jacq.Onassis,a kde si můžete v ledovce zaplavat i vy?
Je toho spousta a než odjedete,měl by si každý přečíst,kam vlastně jede a co chce vidět.Pak jsou lidé překvapeni,že se nikam nedostanou.
Přeji šťastnou cestu,kdo se chystá na Lefkádu,stojí za to.

Jjj - pár rad

11. 9. 2009 21:03

Zdravím všechny, co se chystají na Lefkádu. Měla jsem na tomto ostrově celkem dlouhé pracovní prázdniny,proto doplním pár cenných rad. Ostrov je nádherný zejména svými přírodními úkazy, významné památky nenajdete. Pokud chcete něco vidět, je tedy důležité, abyste si půjčili nějaký povoz. Ceny jsou ve většině případech dvojnásobné než jsme zvyklí z našich končin. Pokud tedy uvažujete, zda hotel nebo studio, propočítejte, zda Vás to nakonec nebude stát pomalu stejně. Co se týče vln: počítejte s tím, že západní pobřeží, které nabízí tak nádherné pláže, je otevřené a pokud je větrno, vlny tam jsou životu nebezpečné. Ale k těmto místům se vždy musíte nějak dopravit, pěšky se dostanete max z Vassiliki na Agiofili, ostatní pláže pěšky nezdoláte. Klidné koupání i za větru zaručuje Vassiliki, jelikož je "schouleno" v laguně, ovšem pláž není nijak zajímavá. Vítr není nepříjemný, naopak osvěží, v létě prostě někdy fouká někdy ne. Celé prázdniny na jihu ostrova ani nekáplo, údajně v září přichází čas dešťů, ale až koncem :)

mira - Řecko

25. 8. 2009 11:17

Ahoj,

Rádi Vás zveme na náš cestovatelský web o Řecku http://www.recko-chalkidiki.cz , zaměřený na Chalkidiki a Olympskou riviéru. Najdete zde mnoho obrázků z Řecka, které Vás mohou inspirovat k dalšímu cestování a poznávání.

Budeme rádi, když zde přidáte i Vaši galerii fotografií z Vašich cest.

Hezkou zábavu přeje
Mira

Medvídek - Nikam nejezděte

22. 7. 2009 23:05

protože tam letím od toho,abych se oddělil od čechů,tak tam nepotřebuji potkávat takové lopaty

Diego - darek

21. 7. 2009 10:15

http://zlutaraketa.cz/77,jizda-lokomotivou.html

anní - taverna panorama

20. 7. 2009 22:11

já bych s polopenzí nikam do řecka nejela..připravíte se o hodně..jestli budete mít auto tak určitě zajeťte do vesničky athani taverna panorama-nejlepší jídlo a nejlepší obsluha!!!dostali jsme asi 5 pozorností:)))

David - Agios Nikitas

17. 7. 2009 14:30

Ahoj, za měsíc vyrážíme do AN, též by nás zajímaly ceny v místních restauracích a ceny za půjčení auta.
napište nám na: davosi@seznam.cz
díky

Rennnka - Ceny

14. 7. 2009 11:11

Dobrý den, Vaše stránky jsou fakt pěkný, jsem z nich úplně natěšená na Lefkadu, kam bychom chtěli jet s přítelem na konci srpna. Prosím Vás tímto o radu, na jaké místo jet - co jsem pochopila, tak asi nejhezší bude středisko Agios Nikitas a nebo Vasiliki - mám pravdu? Nejspíš pojedeme bez jídla - jaké tam jsou ceny v restauracích, obchodech jídla a půjčení motorky, auta? A nebo se vyplatí vzít si polopenzi, která stojí kolem 4tis.? Prosím o odpověď na email: rennnka@centrum.cz Děkuji mockrát, Renata

Martin - Pěšky nebo na kole

19. 2. 2009 23:31

pěšky rozhodně na Porto Katsiky ani Egremni nedojdeš. Na kole se to asi dá, ale nic příjemného to nebude. Na skútru trvá cesta cca 40-60 minut na obě pláže (na KAtsiky je to sice dál ale je tam lepší cesta, na Egremni vás zdrží cca 4 km dlouhá prašná a kamanitá cesta dolů k pláži)

georgejirka - LEFKÁDA

19. 2. 2009 18:20

AHOJ, PROSÍM POŠLETE MI NĚKDO INFO. O TOM ZDA-LI SE DÁ PĚŠMO POPŘÍPADĚ NA KOLE Z VASSILIKI NA PLÁŽE PORTO KATSIKI A EGREMNI DÍKY.JEDEM LETOS NA ROZHRANÍ KONCE KVĚTNA ZAČÁTEK ČERVNA

Lucie - Lefkáda

22. 1. 2009 12:18

Ahoj, našla jsme vaši stránku a moc se mi líbí. S přítelem plánujeme dovolenou a nadchl nás tento ostrov! Nejvíce samozřejmě východní pobřeží. Jak je to na celé lefkádě s vlnami? Je to nějak dané ročním obdobím? Měsícem? Nebo jde o štěstí? Kolik stojí pronájem skútru, auta nebo kola? Budu vám moc vděčná za odpověď. Pokud by to šlo, ozvěte se na email ciperova.lucie@email.cz. Děkuju